Dorzuć się do POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA

poczucie bezpieczeństwa

Kiedyś spotykałem się z chłopakiem. Ja byłem w Warszawie, on pochodził z Krakowa. Odwiedzaliśmy się. Chłopak ukrywał przed rodzicami i siostrą, że jest gejem. Pochodził z prostej rodziny, która była podatna na nienawistne slogany wylewające się zewsząd. Sam zaś miał wrodzoną wadę serca.

Pewnego dnia przestał się do mnie odzywać. Nie mogłem go namierzyć, nie wiedziałem, co się wydarzyło. Czułem, że coś jest nie tak. W końcu postanowiłem zadzwonić do jego siostry. Nie znałem jej, numer miałem zupełnie przypadkiem kiedyś zapisany. Nie chciałem wchodzić w szczegóły, tylko wybadać, czy wszystko jest OK.

Siostra odebrała. Okazało się, że chłopak nie żyje. Miał śmiertelny zawał serca w wieku 23 lat. Siostra szybko zrozumiała, z kim rozmawia. Dowiedziałem się, że dwa dni przed śmiercią powiedział rodzinie, że jest gejem. Nic nie wiedziałem, że zamierza to zrobić. Siostra była w histerii. Nie rozumiała brata, ale z pewnością nie chciała jego śmierci.

On zaś chciał tylko mieć wspierającą rodzinę. Mieć POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA.

Sprawmy, żeby POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA było czymś oczywistym. Także dla tych, którzy nie mają go w domu. Temu ma służyć krakowski DOM EQ, który jest inicjatywą Federacja Znaki Równości. DOM EQ ma być działającym codziennie miejscem spotkań dla osób nieheteroseksualnych. Znajdą tam psychologa, różne zajęcia, spotkania. Wszystko nieodpłatnie. To pozwala budować społeczność. Daje POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA.

120 metrów kwadratowych, ogródek. Pieniądze na czynsz do końca 2019 roku są. Teraz zbierają na opłaty, wyposażenie, dostosownie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pomóżmy im.

Kliknij i przenieś się na stronę zbiórki na Facebooku

dom eq

Dodaj komentarz